לימודי סוציולוגיה ומדעי המדינה בבר-אילן

אם אתם מחפשים לימודי סוציולוגיה ומדעי המדינה, הגעתם למקום הנכון. המדור לתוכניות מובנות באוניברסיטת בר-אילן מקיים תוכנית הנקראת "תוכנית חץ" הכוללת לימודי סוציולוגיה לצד לימודי מדעי המדינה וניהול. "תוכנית חץ" היה תוכנית לימודים לתואר רב-תחומי במדעי החברה המקנה לבוגריה זכאות לתואר ראשון.

לימודי סוציולוגיה בבר-אילן במסגרת "תוכנית חץ"

"תוכנית חץ" היא תוכנית ייחודית באוניברסיטת בר-אילן, המשלבת בין לימודי סוציולוגיה, מדעי המדינה וניהול ומקנה ידע אקדמי רב, כלים מעשיים ושיטות להבנת תהליכים מרכזיים המתרחשים בחברה האנושית ובפוליטיקה העולמית.

כמה זמן נמשכים לימודי סוציולוגיה ומדעי המדינה במסגרת "תוכנית חץ"?

משך לימודי סוציולוגיה ,מדעי המדינה וניהול במסגרת "תוכנית חץ" של אוניברסיטת בר-אילן הוא שנתיים קלנדריות, והלימודים מתפרסים על פני 6 סמסטרים רצופים. לימודי סוציולוגיה ,מדעי המדינה וניהול במסגרת "תוכנית חץ" מתקיימים פעמיים בשבוע, ביום חול וביום שישי בשעות הבוקר, וכן בעוד יום לימודים נוסף בשבוע שבו נערכים תרגולים, לימודי אנגלית ומפגשי ייעוץ בקורסים המתוקשבים.

לימודי סוציולוגיה, מדעי המדינה וניהול במסגרת "תוכנית חץ" נבנו כך שיאפשרו שילוב עבודה וקריירה עם לימודים אקדמיים גבוהים, והם פותחים שער לעולם אקדמי נרחב שהוא לא רק תיאורטי כי אם גם מעשי ויישומי.

תכני הלימוד במסגרת חטיבת לימודי סוציולוגיה במסגרת "תוכנית חץ":

חטיבת לימודי סוציולוגיה בבר-אילן במסגרת "תוכנית חץ" כוללת: מבוא לסוציולוגיה, מבוא לאנתרופולוגיה, מבוא לפסיכולוגיה וכן פסיכולוגיה חברתית, תיאוריות בסוציולוגיה ומגמות בחברה הישראלית. בנוסף לחטיבת לימודי סוציולוגיה, התוכנית כוללת גם את חטיבת מדעי המדינה, חטיבת ניהול, חטיבה מתודולוגית, סטטיסטיקה ושיטות מחקר, וכן קורסים בתחומי הסוציולוגיה הארגונית ואת חטיבת לימודי יהדות.

תוכנית הלימודים במסגרת זו היא אקלקטית ומשלבת בין תורות הבסיס ומושגי יסוד לבין שיטות, תאוריות ופרקטיקות מתקדמות מעולם הסוציולוגיה. זוהי תוכנית מגוונות ומרתקת המקיפה תחומי דעת מקומיים וכן בינלאומיים.

מה מקנים לימודי סוציולוגיה, מדעי המדינה וניהול ב"תוכנית חץ"?

בוגרי לימודי סוציולוגיה ,מדעי המדינה וניהול במסגרת "תוכנית חץ" זכאים לתואר ראשון B.A רב-תחומי במדעי החברה ממוסד אקדמי מוביל. בוגרים שסיימו את התוכנית בהצטיינות יכולים להתקדם ללימודי תארים מתקדמים במדעי החברה.

בוגרי התוכנית יכולים להשתלב במגוון רחב של תפקידים ומשרות במגזר הפרטי, הציבורי או המוסדי, להשפיע על החברה הישראלית, על הממשל ועל הפוליטיקה, לחולל שינוי אמתי ולהשאיר חותם.

יתרונותיהם של לימודי סוציולוגיה ומדעי המדינה בבר-אילן במסגרת "תוכנית חץ"

לימודי סוציולוגיה בבר-אילן במסגרת "תוכנית חץ" מקנים יתרונות רבים, ביניהם:

  • שעות לימוד נוחות המאפשרות שילוב בין עבודה לבין לימודים אקדמיים.
  • השלמת תואר ראשון B.A בתוך שנתיים בלבד.
  • לימודי תואר ראשון רב-תחומי במוסד אקדמי מוביל.
  • סגל מרצים מקצועי מן השורה הראשונה מטעמה של אוניברסיטת בר-אילן.
  • מסלול אקדמי מתקדם לבוגרים מצטיינים.
  • מגוון אפשרויות תעסוקה לבוגרי לימודי סוציולוגיה במסגרת "תוכנית חץ".
  • לימודי סוציולוגיה בקמפוס אוניברסיטת בר-אילן הממוקם במרכז הארץ.

למידע נוסף בנושא לימודי סוציולוגיה בבר-אילן במסגרת תוכנית זו, צרו עמנו קשר דרך עמוד צור קשר או בטלפון: 03-7384747.