לימודי תעודה בר אילן

המערך לתוכניות ייעודיות של אוניברסיטת בר אילן מקיים תוכניות לימודי תעודה מגוונות:

לפרטים והרשמה ללימודי התעודה היכנסו אל עמודי הקורסים:

קורס תכנון ובנייה - הכשרה מקצועית

* קורס הכשרת עובדים לבחירות

* קורס בריאות הנפש בחמש שנים הראשונות לחיי הילד

קורס הכשרת מדריכים בהיסטוריה ותרבות יהודי יוון

* תעודת הוראה

להוביל שינוי במציאות סוערת

 

להרשמה או קבלת פרטים נוספים אודות לימודי תעודה בבר אילן, צרו קשר באמצעות עמוד צור קשר או במייל: shraga.lapides@biu.ac.il, או בטלפון   03-7384481

מידע נוסף על לימודי תעודה:

מהם לימודי תעודה?

לימודי תעודה הם קורסים המקנים ידע בתחום מסויים בזמן קצר יחסית. בנוסף לכך, לימודי תעודה יכולים להוות מקפצה להמשך לימודים לתואר אקדמי. חלק מהמסלולים המוגדרים לימודי תעודה מיועדים להרחבת ההסמכה של התלמיד או לפיתוחו המקצועי, ואילו אחרים מעניקים ידע וכלים חדשים להעשרה ופנאי.

מה היתרונות של לימודי תעודה?

בין אם אתם חיילים משוחררים, אנשי קריירה או בעלי משפחות, לימודי תעודה הם פתרון אופטימלי לאלו שאין להם דיי זמן או שאינם יכולים להתחייב ללימודים ארוכים מכל סיבה שהיא. לימודי תעודה הם גם פתרון זמני מצויין לאנשים שטרם החליטו 'מה הם רוצים להיות כשיהיו גדולים'. הקורסים השונים של לימודי תעודה מאפשרים להיחשף לידע ממוקד בזמן קצר, ולרוב תגלו שהידע הזה מקדם אתכם לתפקיד הבא או ללימודי המשך מרתקים לא פחות. יתרון חשוב נוסף הוא הפן הכספי של לימודי תעודה, שההוצאה עליהם תמיד תהיה נוחה יותר בהשוואה ללימודי תואר של כמה שנים. לימודי תעודה גם משמשים פעמים רבות חברות עסקיות המעוניינות לשלוח את העובדים שלהן להכשרות מקצועיות על חשבונן. זוהי דרך מקובלת לקדם עובדים מבחינה מקצועית ובו זמנית גם לאותת להם שמעריכים אותם ומשקיעים בהם.
לימודי תעודה אם כן, הם לרוב קצרים, ממוקדים, שווים לכל נפש ופותחים את הלב לידע וכלים חדשים. המגוון האינסופי של לימודי תעודה בתחומים השונים מאפשר לכל אחד ואחת מאיתנו לבחור את הקורס הנחשק בעיננו על פי תחומי העניין ו/או הצרכים האישיים שלנו.
 

אילו לימודי תעודה קיימים?

ככלל, לימודי תעודה נחלקים לארבעה סוגים עיקריים:

1. לימודי תעודה בתחום השפות – קורסים המיועדים להעשרת הידע בשפות נוספות ולשימוש בידע זה בעת הצורך, בין אם למטרת טיול בחו"ל, שימוש יומיומי בעבודה ובעסקים, לימודים אקדמאים ועוד.

2. לימודי תעודה מקצועיים – קורסים המעניקים הכשרה מקצועית במגוון תחומים, לצרכי תעסוקה מוסמכת ומוכרת. יתרונם המובהק של לימודי תעודה מסוג זה הוא הכשרה בזמן קצר ובעלות נמוכה באופן יחסי לתואר אקדמי.

3. לימודי תעודה לצורך פיתוח מקצועי ולימודי המשך – קורסי העשרה מקצועית לבעלי תואר אקדמי. לימודי תעודה מסוג זה לרוב יהיו ממוקדים בנישה השייכת לתחום אקדמי מסוים כמו לדוגמא, שפות תכנות, תחומי הוראה מסוימים ועוד. לימודי תעודה המיועדים לפיתוח מקצועי ולימודי המשך מקובלים בקרב חברות גדולות הנוהגות לספק לעובדיהן ידע מקצועי מוסמך נוסף המקושר לתחום עיסוקם.

4. לימודי תעודה לצורכי העשרה – קורסים בתחומים שונים ומגוונים, כגון: ספרות, אומנות, צילום וכו', אשר מטרתם היא העשרת הידע ולא עיסוק מקצועי בתחום מסויים.

לימודי תעודה באווירה אקדמית 

בארץ מתקיימים קורסים של לימודי תעודה במסגרות שונות, במוסדות פרטיים או ציבוריים ותחת יוזמות של אדם אחד או ארגון. כאשר מחליטים להצטרף ללימודי תעודה בתוך מוסד אקדמי נהנים מכל העולמות. לימודי התעודה של בר-אילן לדוגמה, מעניקים לתלמידים הזדמנות לטעום מאווירה אקדמית לפרק זמן קצר וממוקד ולקחת חלק בתוכנית לימודית שנעטפת בסביבה אוניברסיטאית על כל המשתמע מכך. התלמידים נהנים ממתקני הקמפוס השונים, מכיתות אקדמיות, מעזרים מתקדמים ועוד.

קהל היעד של לימודי תעודה בבר אילן:

בין קהל הלומדים לימודי תעודה בבר אילן ניתן למצוא משוחררי צבא טריים, אקדמאים, מורים, אנשי תקשורת, פנסיונרים, אנשי עסקים ועוד, מכל הגילאים ומכל שכבות החברה.     

סגל ההוראה של לימודי התעודה בבר-אילן:

הקורסים של לימודי התעודה במקצועות השונים מועברים ע"י מיטב המרצים בארץ. המרצים הינם בעלי ניסיון עשיר בתחומם ברמה הפרקטית ובעלי רקע אקדמי.

הודות לפלטפורמה האקדמית הגבוהה באוניברסיטת בר אילן וצוות המרצים המקצועי, קיימת אווירה אקדמית ייחודית גם בלימודי התעודה.

תחומי לימודי התעודה בבר-אילן:

תחומי הקורסים של לימודי תעודה בבר-אילן מגוונים ומתחדשים תקופתית. לדוגמה - לימודי שפות, תקשורת ומדיה, הייטק וסייבר, פרה-רפואה, ניהול, משאבי אנוש, חינוך, אמנות ועוד.

משך לימודי התעודה בבר-אילן:

משך הלימודים משתנה בין תוכניות הלימוד השונות. רוב הקורסים נמשכים חודשים בודדים, וישנם לימודי תעודה העשויים להימשך למעלה משנה. בכל מקרה, לימודי תעודה תמיד יהיו קצרים יותר מלימודים אקדמיים.

נשמח לספר לכם עוד על לימודי התעודה שלנו ולעזור לכם לבחור את הקורס המתאים עבורכם.

 

>> לחץ לפרטים והרשמה <<

 

להרשמה או קבלת פרטים נוספים אודות לימודי תעודה בבר אילן, צרו קשר באמצעות עמוד צור קשר או במייל: shraga.lapides@biu.ac.il, או בטלפון   03-7384481