לימודי כלכלה במסגרת "תוכנית יהלום"

אם אתם מחפשים לימודי כלכלה, הגעתם למקום הנכון. המדור לתכניות מובנות באונ' בר אילן מקיים תוכנית לימודים לתואר ראשון המכונה "תוכנית יהלום" וכוללת בתוכה לימודי כלכלה. בתכנית זו לומדים תואר ראשון B.A רב תחומי במדעי החברה תוך התמקדות בלימודי כלכלה, מנהל עסקים ומשאבי אנוש.

להלן קישורים לתוכנית יהלום שנפתחת בסמסטר א' ותוכנית יהלום שנפתחת בסמסטר ב' 

תכנית יהלום הינה תכנית ייחודית של אוניברסיטת בר אילן, המשלבת לימודים רב תחומיים במדעי החברה, לרבות לימודי כלכלה ותחומים נוספים. התכנית משלבת נושאים רבים במסגרת לימודי כלכלה, מנהל עסקים ומקצועות נוספים הנקשרים במדעי החברה. התכנית הוקמה במטרה להקנות אפשרות לרכוש תואר אקדמי מגוון המתמקד במדעי החברה ומהווה בסיס הבנתי של מגוון התהליכים בחברה הישראלית ויישומם בפועל, הלכה למעשה, בתוך זמן קצר יחסית.

למידע נוסף בנושא לימודי כלכלה ועוד, הנכם מוזמנים ליצור עימנו קשר דרך עמוד צור קשר או בטל'  03-7384747

מסלול לימודים זה אורך כשנתיים קלנדריות. ימי הלימוד הנלמדים בתכנית שלנו הם שלושה ימים. כאשר לימודי הליבה נלמדים ביום שישי ועוד יום אחד אחר- הצהריים. ואילו לימודי האנגלית, התרגולים ומפגשי היעוץ בקורסים המתוקשבים נלמדים בעוד יום נוסף בשעות אחר הצהריים. מסלול זה פותח דלת לאנשים עובדים המעוניינים להתקדם לתואר אקדמי המשלב לימוד כלכלה ומקצועות נוספים במדעי החברה.

לימודי כלכלה

לימודי כלכלה בתכנית יהלום מעניקים את מושגי היסוד ותורות הבסיס השונות בנושאים כמו כלכלה ארגונית, מקומית ועולמית, ויחד עם זאת משתלבים עם תחומים נוספים במדעי החברה, דבר שהופך את התואר למגוון, ייחודי ומעניין במיוחד.

התעודה האקדמית המוענקת בסיום לימודי התואר תהיה: תואר ראשון BA רב תחומי במדעי החברה, מטעם אוניברסיטת בר אילן.

בוגרים מצטיינים יוכלו להמשיך ללמוד תארים מתקדמים המשלבים לימוד כלכלה או כל תחום אחר במדעי החברה, כאשר הם מגיעים עם בסיס אקדמי טוב ומוצק.

יתרה מכך, לבוגרי לימודי כלכלה בבר אילן בתכנית יהלום תיפתח האפשרות לעסוק בתחומים מגוונים הקשורים למדעי החברה בכלל וללימוד כלכלה בפרט, בין אם במסגרת המגזר הציבורי ובין אם במסגרת המגזר הפרטי.

מועמדים אשר ציוני תעודת הבגרות שלהם אינם מספיקים לעמוד בתנאי הקבלה ללימודי כלכלה במסגרת "תכנית יהלום", יוכלו להירשם למכינה מיוחדת.

לימודי כלכלה כוללים מספרים ונוסחאות, אבל לא רק

לימוד כלכלה מקנה קשת רחבה של מיומנויות מתמטיות וסטטיסטיות, חושף את הסטודנטיות והסטודנטים לעקרונות ומודלים כלכליים כמו גם לבעיות בעולם העסקים והפיננסיים, אך בלב ליבם של לימודי כלכלה למעשה ניצב חקר אנשים. שכן לא ניתן להבין כלכלה מבלי להבין את ההתנהגות האנושית שמניעה אותה. כדי להבין כלכלה יש להבין את האופן שבו החלטות אנושיות מתקבלות ולהכיר מקרוב את האופן שבו אנשים מתמודדים עם אתגרים וקשיים אך גם האופן שבו הם מתמודדים עם הצלחות. בדיוק מסיבה זו לימוד כלכלה מעניקים הזדמנות ללמוד מקצוע מרתק ומעניין, המשלב בתוכו ידע ממגוון תחומי דעת, לרבות: פוליטיקה, פסיכולוגיה, היסטוריה וסוציולוגיה.

במהלך לימודי כלכלה במסגרת "תוכנית יהלום" באוניברסיטת בר-אילן תצברו ידע נרחב ותצטיידו בארגז כלים שלם של מיומנויות, גישות ודרכי חשיבה, אותן תוכלו ליישם בקשת רחבה של תחומי עיסוק, לרבות: מיומנויות תקשורת, פתרון בעיות וכושר ניתוח.

לימודי כלכלה במסגרת "תכנית יהלום" - יתרונות

לימודי כלכלה במסגרת זו של בר אילן, מקנים יתרונות רבים וייחודיים וביניהם: אפשרות לשלב לימודים עם תעסוקה, פריסה נוחה של ימים ושעות הלימוד ביחס למסגרות אחרות של לימודי תואר ראשון, סגל מרצים מן השורה הראשונה מטעם אוניברסיטת בר אילן, שילוב תלמידים מצטיינים בלימודים לתואר מתקדם יותר, השתלבות נוחה במבחר מקצועות תעסוקתיים הקשורים לתחום של לימודי כלכלה ומדעי החברה, לימודים בקמפוס בר אילן במרכז הארץ ובנוסף יתרון אחד גדול – השלמת התואר בתוך שישה סמסטרים בלבד בשנתיים.

למידע נוסף בנושא לימודי כלכלה ועוד, הנכם מוזמנים ליצור עימנו קשר דרך עמוד צור קשר או בטל'  03-7384747