רישיון רואה חשבון

אם אתם מחפשים לימודים שבמסגרתם ניתן לגשת למבחני הסכמה לקבלת רישיון רואה חשבון, הגעתם למקום הנכון. המדור לתכניות מובנות באוניברסיטת בר אילן מקיים תכנית לימודים לתואר ראשון המכונה תכנית חכ"ם, הכוללת לימודי כלכלה, לימודי חשבונאות ולימודי מנהל עסקים ומאפשרת, במסגרת המחלקה לכלכלה לימודי השלמה בחשבונאות ובמסגרתם ניתן לגשת למבחני ההסכמה של מועצת רואי החשבון בישראל.

תואר רב תחומי במדעי החברה

תכנית חכ"ם היא תכנית ייחודית לאוניברסיטת בר אילן המציעה תואר רב תחומי במדעי החברה וכוללת שלושה נושאי ליבה: לימודי כלכלה, לימודי חשבונאות ולימודי מנהל עסקים. כל אחד מן התחומים משלימים אחד את השני ומשלבים בין ידע פרקטי לבסיס תיאורטי. תכנית חכ"ם היא מגוונת ובמסגרת לימודי חשבונאות ניתנת האפשרות לגשת למבחני ההסכמה לקבלת רישיון רואה חשבון. התוכנית מספקת הכשרה כוללת ופותחת צוהר אל עולם העסקים הגלובלי.

למידע נוסף על תכנית חכ"ם ועל האפשרויות הקיימות במסגרת זו להפקת רישיון רואה חשבון צרו קשר דרך עמוד צור קשר או בטלפון: 03-7384747

התנאים לקבלת רישיון רואה חשבון

על מנת לקבל רישיון רואה חשבון מטעם מועצת רואי החשבון בישראל יש להשלים תואר ראשון במקצועות הבאים: מימון, כלכלה, מנהל עסקים או חשבונאות, לעבור התמחות בת שנתיים במשרד של רואה חשבון וכן לעבור בהצלחה את בחינות ההסכמה שמקיימת מועצת רואי החשבון הישראלית.

הצלחה במבחני הסמכה הם תנאי לקבלת רישיון רואה חשבון

קבלת רישיון רואה חשבון, כאמור, מותנית בצליחת מבחני ההסכמה של מועצת רואי החשבון בישראל. מועצת רואי החשבון זהו גוף סטטוטורי הנמצא בפיקוחו של משרד המשפטים והוא הגוף היחידי שמוסמך להעניק רישיון רואה חשבון בישראל. בנוסף, מפקחת מועצת רואי החשבון על ההתמחות, ומסדירה את השימוש ברישיון רואי החשבון.

מבחני הסכמה לקבלת רישיון רואה חשבון מתקיימים פעמיים בשנה לרוב בחודשים מאי-יולי ובחודשים נובמבר-ינואר, וכדי להשלימם יש לעבור 15 מבחנים שונים, המחולקים ל-4 שלבים.

 • שלב ראשון - ביניים: משפט עסקי ומבוא לחשבונאות.
 • שלב שני - ביניים: יסודות ביקורת החשבונות, כלכלה, תמחיר וחשבונאות ניהולית.
 • שלב שלישי - סופי: חשבונאות פיננסית, דיני תאגידים, סטטיסטיקה, מימון, דיני מיסים א' וטכנולוגיות מידע.
 • שלב רביעי - סופי: דיני מיסים ב', תמחיר וחשבונאות ניהולית מתקדמת, ביקורת חשבונות ובעיות ביקורת מיוחדות, חשבונאות פיננסית מתקדמת.

כאשר חלק מבוגרי לימודי חשבונאות באוניברסיטאות ובמוסדות אקדמיים המוכרים על ידי המועצה להשכלה גבוהה זכאים לפטורים בבחינות הסכמה מסוימות.

יתרונות תכנית חכ"ם של אוניברסיטת בר אילן

תכנית חכ"ם של אוניברסיטת בר אילן כוללת כמה יתרונות ייחודיים:

 • תכנית חכ"ם מתפרסת על פני כשנתיים קלנדריות ומאפשרת להשלים תואר אקדמי בתוך כ-6 סמסטרים.

 • תכנית חכ"ם של אוניברסיטת בר אילן מתקיימת כ-3 פעמים בשבוע, כאשר יום לימודים אחד בשבוע מתקיים ביום שישי. מערכת שעות זו מאפשרת שילוב בין עבודה וקריירה לבין לימודים אקדמיים גבוהים.
 • סגל המרצים בתכנית חכ"ם הוא מן המובילים בתחומם, כולם חברי סגל הוראה מטעם אוניברסיטת בר אילן.
 • תכנית חכ"ם מאפשרת לגשת למבחני ההסכמה של מועצת רואי החשבון בישראל לקבלת רישיון רואה חשבון.
 • סטודנטים מצטיינים במסלול תכנית חכ"ם יכולים להמשיך ללימודי תארים מתקדמים.
 • תכנית חכ"ם הינה מגוונת ועשירה והיא מספקת בסיס אקדמי, פרקטי ותיאורטי נרחב ומוצק.
 • בוגרי תכנית חכ"ם שהשלימו את כל המטלות האקדמיות זכאים לתואר ראשון B.A במדעי החברה.
 • הלימודים נערכים בקמפוס בר אילן, הממוקם במרכז הארץ.

למידע נוסף על תכנית חכ"ם ועל האפשרויות הקיימות במסגרת זו להפקת רישיון רואה חשבון צרו קשר דרך עמוד צור קשר או בטלפון: 03-7384747