לימוד מהבית: איך משלבים למידה מהבית במסגרת תואר אקדמי?

רבות כבר נכתב ונאמר על השפעתה של מגיפת הקורונה על העולם הן ברמה הגלובלית והן ברמה האישית ולמעשה, אין תחום שלא השתנה מאז פרצה לחיינו הפנדמיה בתחילת 2020. יש מי שמתרכזים בהשלכות המגבילות של הקורונה, ויש הבוחרים להביט דווקא על חצי הכוס המלאה ולהתייחס למצב החדש כעל הזדמנות לשינוי והתפתחות.  
דוגמה לכך ניתן לשאוב בין היתר מעולם ההשכלה והחינוך האקדמי; כדי להילחם בהתפשטות נגיף הקורונה ולצמצם ככל האפשר את מפגשי הלמידה בקמפוסים, מרבית המוסדות להשכלה גבוהה מיהרו לאמץ מודל של למידה מהבית, שיאפשר לסטודנטים להמשיך לשמור על שיגרת לימודים בטוחה ובריאה מבלי לפגוע בהישגים שצברו. 

למידה מהבית כדבר שבשגרהלמידה מהבית

גם כיום, בתוך מה שמכונה 'שגרת קורונה' ואחרי חודשים רבים של התמודדות ברבדים השונים, יותר ויותר מוסדות להשכלה גבוהה ממשיכים ליישם מודלים של למידה מהבית במסגרת לימודים אקדמיים. טובי המומחים ממשיכים לבחון אילו מסלולי לימוד פועלים בצורה הטובה ביותר במסגרת של לימוד מהבית ומספקים פיתוחים מקצועיים מתקדמים לצוותי ההוראה כדי להיטיב עם הסטודנטים ולעזור להם לשמור על רמת ביצועים טובה בלימודים. במדור לתוכניות מובנות באוניברסיטת בר-אילן מתקיימים מסלולי לימודים המשלבים קורסים במתכונת למידה מהבית כחלק מתואר שנלמד ברובו בקמפוס. בהמשך תוכלו לקרוא עוד על כך ועל היתרונות שבלימוד מהבית. תוכלו גם ליצור עמנו קשר לייעוץ:

 

למידע נוסף בנושא מסלולים לתואר המשלבים לימוד מהבית / למידה מהבית, הנכם מוזמנים ליצור עימנו קשר דרך עמוד צור קשר או בטלפון: 03-7384747

שילוב למידה מהבית במסלולי תואר ראשון בבר-אילן

לימוד מהבית בימי שישי באוניברסיטת בר-אילן מתאפשרת במגוון קורסים לתואר ראשון במסגרת המדור לתוכניות מובנות. מידע על תוכניות הלימוד השונות ניתן לקרוא כאן בתוכניות של המדור.
*** חשוב מאד להתעדכן במדור לגבי הקורסים והתוכניות הספציפיים בהם מיושמת למידה מהבית. 
המודל של המדור לתוכניות מובנות משלב בחוכמה למידה מסורתית בקמפוס לצד לימוד מהבית תוך שימוש בעזרים וכלי למידה מתקדמים. צוות המדור מאמין כי זה הזמן להתקדם ולהטמיע בשגרה מתודות שכבר הוכחו כמנצחות, ומיטב המומחים שלנו ממשיכים כל הזמן לייעל ולשפר את התהליכים. 

אז מה היתרונות של למידה מהבית?

ללימוד מהבית יתרונות רבים ואנו נמנה חלק מהם להלן:
1. שמירה על כדור הארץ – פחות רכבים בכבישים משמעותם פחות זיהום אויר. ידוע כי בתקופת הסגרים מדדי זיהום האוויר בישראל היו מהנמוכים שנמדדו בשנים האחרונות.
2.  חיסכון בזמן וכסף – לימוד מהבית (גם באופן חלקי) חוסך לסטודנטים הוצאות וזמן יקר, וכך הם מתעלים את לוח הזמנים שלהם בצורה מיטבית ללמידה מהבית ולתרגול.
3.  שליטה ומיומנויות טובות יותר בטכנולוגיות מיחשוב - מה שיסייע לסטודנטים בעתיד גם עם סיום לימודיהם וכניסה לעולם התעסוקה.
4. ניהול זמן ועצמאות - ידוע כי אירגונים רבים כבר עברו למודל העסקה חלקי או מלא של עבודה מהבית. ההרגל של לימוד מהבית מאפשר לסטודנטים לתרגל מיומנויות ניהול זמן, עבודה עצמאית, מילוי משימות מרחוק ותקשורת בלתי אמצעית - כל אלו הן מיומנויות חשובות בהווה אך גם חיוניות לעולם התעסוקה בעתיד.
5.  למידה מהבית מספקת סביבת עבודה חמה ומוכרת - בה הסטודנט/ית יכולים לנהל את המטלות הנדרשות. 
6. האופציה של לימוד מהבית מאפשרת איזון גמיש וגיוון - בין עבודה ולימודים כך שאין צורך לוותר על דבר אחד לטובת אחר.
 
במוסדות שונים להשכלה גבוהה כבר הבינו שכדאי לעשות שימוש במודלים מגוונים של למידה היברידית (המשלבת למידה מרחוק ולמידה מסורתית בקמפוס) כדבר שבשגרה. נשמח לעמוד לרשותכם ולייעץ בכל מה שקשור למסלולי הלמידה שלנו המשלבים לימוד מהבית.

למידע נוסף בנושא מסלולים לתואר המשלבים לימוד מהבית / למידה מהבית, הנכם מוזמנים ליצור עימנו קשר דרך עמוד צור קשר או בטלפון: 03-7384747

 

**חשוב: מתווה התוכניות של שילוב לימוד מהבית מתקיים בשנת הלימודים תשפ"ב והוא נתון לשינויים בעתיד. מומלץ להתעדכן מעת לעת לגבי כל אחד מהמסלולים במדור לתוכניות מובנות.