מה זה למידה היברידית?

רוצים לדעת מהי למידה היברידית? הגעתם למקום הנכון. למידה היברידית היא קונספט אקדמי חדש יחסית, המבוסס על רעיון ותיק וטוב - הכלאות ושילובים בין מקורות הטרוגניים. ממש כשם שצאצאיהם של 2 בעלי חיים או צמחים מזנים, מינים או גזעים שונים מתאחדים וביחד יוצרים זן חדש של חיה או צמח, ובדיוק כמו שמכוניות היברידיות ממזגות בין מנוע חשמלי לבין מנוע בעירה פנימי, כך למידה היברידית משלבת בין שני סוגים של למידה אקדמית: למידה פרונטלית ולמידה אונליין.

נכון להיום יותר ויותר מוסדות אקדמיים מאמצים מודלים של למידה היברידית כדי להבטיח רציפות אקדמית לסטודנטים שכבר נמצאים בעיצומו של תואר אקדמי, וגם על מנת להבטיח למידה אקדמית הולמת ומתאימה לפנדמיית הקורונה שמתרגשת עלינו, עבור סטודנטים חדשים שעושים את צעדיהם הראשונים בעולם האקדמי.

גם במדור לתוכניות מובנות באוניברסיטת בר אילן מתקיימים מודלים של למידה היברידית בפורמטים שונים, ופרטים על כך תוכלו ללמוד בהמשך.

*** נכון להיום וכהוראת השעה, סטודנטים שילמדו בשנת הלימודים תשפ"א בבר אילן ילמדו במתכונות שונות של למידה היברידית.

למידע נוסף וייעוץ בנושא למידה היברידית בבר-אילן, הנכם מוזמנים ליצור עימנו קשר דרך עמוד צור קשר או בטלפון: 03-7384747

סביבת הלימוד האקדמית משתנה ומתאימה את עצמה לעידן החדש

למידה היברידית היא, אפוא, למידה משולבת והיא אפשרית כיום תודות להתפתחויות הטכנולוגיות, ולמרות שלמידה היברידית קיימת כבר זמן מה בצורות שונות נראה שמשבר הקורונה הגביר את השימוש במודל למידה זה. למידה היברידית היא גם ההוכחה לכך שהאקדמיה יודעת להתאים את עצמה לעידן החדש וגם עדות חיה לכך שניתן ללמוד בכל מצב.

היכולת של אוניברסיטאות לרתום את התנופה הטכנולוגית ולבנות בעזרתה פתרונות למידה דיגיטליים לצד שיטת הלמידה המסורתית, יצרה סביבת לימוד אקדמית שונה מזו שהכרנו עד כה. סביבה ייחודית המעניקה לסטודנטים ולסטודנטיות חוויית למידה מעניינת ומרתקת יותר, אינטראקטיבית ומגוונת יותר ולא פחות חשוב מכל אלו - סביבה אקדמית גמישה הרבה יותר.

מה זה למידה היברידית? וכיצד היא נבדלת מלמידה מסורתית?

אם אתם שואלים את עצמכם מה זה למידה היברידית ובמה היא שונה משיטת הלמידה המסורתית, אז חשוב להבהיר תחילה כי למידה היברידית היא הרבה יותר מהעברת חלק מתוכנית הלימודים האקדמית לקמפוס הדיגיטלי. תחת זאת, למידה היברידית היא גישה מקיפה ומובנית שחותרת לשלב את המרכיבים הטובים הטמונים בלמידה פנים מול פנים ביחד עם ההמרכיבים הטובים הנלווים ללמידה מקוונת, וכל זאת במטרה אחת – ליצור חוויית למידה אידיאלית ככל האפשר עבור הסטודנטים.

מידה היברידית מאפשרת ליהנות מהיתרונות מכל העולמות

למידה היברידית מכירה בכך שיש יתרונות וחסרונות לשיטות למידה שונות ושואפת ליהנות מהטוב שבכל העולמות. מצד אחד, הטכנולוגיה מעשירה את התהליך הלימודי, הופכת אותו לאינטראקטיבי ומאפשרת לסטודנטים ללמוד מכל מקום, אך מן הצד השני הטכנולוגיה גם מגבילה. וכך קורה גם בלימודים פרונטליים. מחד גיסא, לימודים פנים מול פנים עוזרים בפיתוח זהות ותחושת שייכות קבוצתית אך מאידך גיסא למידה פרונטלית מגבילה את תהליך הלמידה למקום פיזי.

למידה היברידית במדור לתוכניות מובנות באוניברסיטת בר אילן

אוניברסיטת בר-אילן היא מחלוצות הלמידה ההיברידית בישראל ובמסגרת המדור לתוכניות מובנות בבר-אילן מציעה מגוון תוכניות לימוד אקדמיות לב.א רב תחומי במדעי החברה. את התואר ניתן להשלים על פי רוב בשנתיים קלנדריות, ולהתמחות באחד מהתחומים הבאים:

*** שימו לב – בתוכנית חכ"ם הלימודים נלמדים בהיקף שעות רחב יותר ועל כן מסתיימים אחרי 3.5 שנות לימוד קלנדריות.

שנה א' - שנת הלימודים הראשונה מתקיימת בלמידה היברידית וכוללת למידה פיזית במתקני הקמפוס לצד למידה מרחוק, זאת על מנת להפגיש סטודנטים חדשים זה עם זה ועם מרצים כמו גם עם חיי הקמפוס ובכך להעצים את הזיקה והשייכות שלהם לאוניברסיטה.

שנה ב' – בשנת הלימודים השנייה רוב הקורסים נלמדים במתכונת של לימודים מקוונים.

בזכות היתרונות הגלומים במודלים שונים של למידה היברידית בבר אילן, סטודנטים רבים, וותיקים וחדשים, נהנים מרצף לימודי עשיר ומתקדם. אל תתנו למצב לעכב אתכם – התקשרו אלינו עוד היום.

למידע נוסף וייעוץ בנושא למידה היברידית בבר-אילן, הנכם מוזמנים ליצור עימנו קשר דרך עמוד צור קשר או בטלפון: 03-7384747

*חשוב: מתווה הלימודים והלמידה ההיברידית נתונים לשינויים בהתאם למצב ולהנחיות, ויש להתעדכן מעת לעת לגבי כל אחד מהמסלולים במדור לתוכניות מובנות.