מהם לימודים מרחוק באוניברסיטה?

מגפת הקורונה פרצה לחיינו לפני מספר חודשים, ובעטיה נדרשנו ועדיין נדרשים להסתגל למצבים חדשים כמעט בכל תחום בחיינו. רבים רואים בכך ברכה, שכן אנו לומדים להתקדם ולפתח שיטות וכלים חדשניים שישמשו אותנו גם בעתיד הרחוק. שם המשחק אם כן, הוא במציאת פתרונות מהירים וישימים נוכח האתגרים שמציבה בפנינו התקופה, ודוגמא לכך ניתן למצוא במוסדות להשכלה גבוהה בכל העולם וגם בישראל. רבים מהם כבר משתמשים במתודות וכלים שונים של למידה מרחוק ובכך מאפשרים לסטודנטים להמשיך בלמידה אקדמית משמעותית בהתאם לתקנון וככל שיידרש. לכן, אם תכננתם להתחיל ללמוד לתואר באוניברסיטה, אין שום סיבה לשנות תוכניות בגלל הקורונה. גם המדור לתוכניות מובנות באוניברסיטת בר אילן מקיים תוכניות משולבות לימוד מרחוק ולימוד פרונטלי במסלולי תארים מגוונים.

*** נכון להיום וכהוראת השעה, סטודנטים שילמדו בשנת הלימודים תשפ"א בבר אילן יעשו שימוש בכלי למידה מרחוק.

למידע נוסף בנושא לימודים מרחוק באוניברסיטה או למידה מרחוק בתקופת הקורונה, הנכם מוזמנים ליצור עימנו קשר דרך עמוד צור קשר או בטלפון: 03-7384747.

למידה מרחוק – התגמשות היא שם המשחק

אין ספק שנגיף הקורונה שינה את החיים שלנו מהקצה אל הקצה; מאז שהוא הגיח אל חיינו נדרשנו לפעול, להסתגל ולחשוב מחדש על כל אספקט בחיינו. אך משבר הקורונה לא עצר את החיים, הוא רק שינה את האופן שבו אנחנו עובדים, מתקשרים וגם את האופן שבו אנחנו לומדים.

למידה מרחוק מעניקה לסטודנטים הזדמנות ללמוד מכל מקום שבו הם נמצאים ובכל זמן, גם בזמן פנדמיית הקורונה. לימוד מרחוק מאפשר להשלים תואר אקדמי מבלי לוותר על הבריאות, על קריירה, עבודה, פנאי וזמן איכות עם המשפחה.

אנחנו במדור לתוכניות מובנות באוניברסיטת בר-אילן יודעים זאת וכגוף מתקדם שצועד עם הזמן שמנו לנו למטרה לעזור לסטודנטים לנווט בימים מיוחדים אלו, ולסייע לכם להתקדם באמצעות תוכניות לימודית ייחודיות המשלבות בין לימודים מרחוק לבין לימודים פרונטליים.

לצורך כך רתמנו את מיטב טכנולוגיות הלמידה מרחוק הקיימות כיום ושורה ארוכה של מרצים מובילים – וביחד יצרנו סביבת למידה עדכנית, גמישה ונוחה שבה טכנולוגיות וחדשנות הן חלק מהותי מהפרקטיקה שלה.

תואר אקדמי בתוך שנתיים בתוכניות המשלבות לימודים מרחוק עם למידה פרונטלית

המדור לתוכניות מובנות באוניברסיטת בר-אילן מציע לימודי תואר ראשון בשנתיים קלנדריות בלבד, במגוון מסלולי לימוד מבוקשים במסגרת ב.א. רב תחומי במדעי החברה. התוכנית הלימודית בכל אחד מהמסלולים התאימה את עצמה למגבלות הקורונה החדשות ומאפשרת שילוב בין לימודים מרחוק לבין למידה פרונטלית.

הכירו את מסלולי הלימוד ההיברידיים במדור לתוכניות מובנות באוניברסיטת בר-אילן:

שנה א' - שנת הלימודים הראשונה היא היברידית וכוללת למידה מרחוק לצד למידה פרונטלית, זאת על מנת להפגיש סטודנטים חדשים עם סטודנטים נוספים, עם מרצים ועם חיי הקמפוס ולהעצים את הזיקה והשייכות שלהם לאוניברסיטה.

שנה ב' – בשנת הלימודים השנייה רוב הקורסים הם מקוונים ויועברו במתכונת של לימוד מרחוק.

*** שימו לב – בתוכנית חכ"ם הלימודים נלמדים בהיקף שעות רחב יותר ועל כן מסתיימים אחרי 3.5 שנות לימוד קלנדריות.

חשוב: מתווה התוכניות של למידה מרחוק נתון לשינויים בהתאם למצב, ומומלץ להתעדכן מעת לעת לגבי כל אחד מהמסלולים במדור לתוכניות מובנות.

למידה מרחוק, כי העתיד כבר כאן!

למידה מרחוק מאפשרת לשמור על רלוונטיות בעולם המשתנה תדיר. באופן זה ניתן לעדכן את חומרי הלימוד במהירות ובזמן אמת תוך שמירה על רעננות התוכן. כאשר סטודנטים לומדים מרחוק הם יכולים להיות סמוכים ובטוחים שהתוכנית הלימודית רלוונטית, מעודכנת ומותאמת למה שקורה כאן ועכשיו.

לימודים מרחוק גם מבטלים גבולות גיאוגרפיים והופכים לימודים אקדמיים נגישים וזמינים עבור יותר ויותר אנשים. למידה מרחוק חוסכת את הצורך להיות נוכח פיזית בכיתה או לגור בקרבת מוסד הלימודים ולמעשה יוצרת שוויון הזדמנויות אקדמי המנגיש את ההשכלה הגבוהה  ל כ ו ל ם.

לימודים מרחוק מצעידים אותך קדימה

למידה מרחוק מציבה יותר מכל את הסטודנט במרכז העשייה האקדמית. היא מאפשרת לסטודנטים לשכלל את המיומנויות הטכנולוגיות שלהם, הנדרשות כיום כמעט לכל מקצוע ותפקיד בשוק העבודה בימינו, בד בבד עם פיתוח סגנון למידה אישי ובעיקר עצמאי. כמו כן, מאחר שלימודים מרחוק מבוססים במידה רבה על התקדמות בקצב אישי, הם מצמצמים הפרעות ורעשי רקע ותורמים באופן משמעותי לשיפור ההישגים האקדמיים.

לבסוף, טכנולוגיות לימוד מרחוק אפשרו לנו ליצור קמפוס דיגיטלי הממנף משאבים וירטואליים ועזרים ויזואליים המבטיחים חוויית למידה מתקדמת, מגוונת יותר, מעניינת יותר ואינטראקטיבית.

בתקופה הנוכחית ויותר מתמיד, כדאי לך להצטרף לאחד ממסלולי הלימודים שלנו, לנצל את הזמן ולהתחיל בלימודי תואר.

למידע נוסף בנושא לימודים מרחוק באוניברסיטה או למידה מרחוק בתקופת הקורונה, הנכם מוזמנים ליצור עימנו קשר דרך עמוד צור קשר או בטלפון: 03-7384747.